به وب سایت یک نویسنده‌مهندس خوش آمدید

با کمک من، نام‌تان بیش از جان‌تان زنده خواهدماند.

هفته ۱۲ سال ۱۴۰۳: لیگ برتری که خس‌تر است.

امروز شنبه، ساعت ۷ عصر، بازی‌های آخرین هفته لیگ برتر خلیج فارس برگزار می‌شود. البته اصلن به اندازه اسمش برتر نیست و حیف نام خلیج فارس که به آن اضافه کرده‌اند.  من به صورت موج سینوسی در جریان اخبار آن قرار می‌گیرم.

یک زمانی اصلن نمی‌دانستم چنین چیزی وجود دارد. البته همیشه بازی‌های ملی و خارجی را دنبال می‌کردم. اما سال ۸۵ که وارد یک مهندسین مشاور نسبتن شلوغ از همکاران تقریبن هم سن و سال شدم، تازه فهمیدم فوتبال لیگ چیست. هر شنبه صبح، دوستان یک دور کامل بازی‌های شب قبل را مرور می‌کردند، بعد تحلیل می‌کردند و در ادامه هم کل‌کل بین پرسپولسی‌ها و استقلالی‌ها را داشتیم. در حدی که زنگ می‌زدند به رفقایشان در دفتر دیگر و روی اسپیکر، البته با رعایت ادب یکدیگر را شستشو می‌دادند.  

خلاصه فوتبال‌ندیده، کل برنامه‌ها و نتایج را می‌دانستم. بعدها هم جسته گریخته و سر کل‌کل خودم با جماعت پرسپولیسی در حد اطلاع از وضعیت جدول لیگ را دنبال می‌کردم. البته یک علت دیگرش هم رادیو گوش‌کردن صبحگاهی بود که خب اخبار ورزشی همیشه لیگ فوتبال را داغ‌تر از بقیه می‌گفت.

اینجا لازم است که بگویم من از اول تاریخ و زمانی که فوتبال را شناختم، از پرسپولیس بدم آمده و می‌آید. یعنی اگر خدای نکرده لحظه‌ای در این تنفر تردیدی حاصل شده باشد، اتفاقی یا عزیز پرسپولیسی‌ای، این تردید را کاملن برطرف کرده است. این را هم اضافه کنم که ضدپرسپولیس بودن، دلیل بر استقلالی بودن نیست. اصلن. استقلال هیچ اهمیتی برایم ندارد. حتا یک بار برای اینکه بگویم استقلالی نیستم، طرفدار پارس جنوبی جم شدم. متاسفانه طرفدارانش خیلی زیادند و خب تیم دولتی هم هست و همیشه از بند پول و پارتی هم استفاده کرده است.

 اما ماجرای امروز، تعیین تکلیف قهرمانی رسیده به هفته آخر. چند هفته پیش استقلال صدر بود ولی نکونام چندتا گند زد و الان با اختلاف ۱ امتیاز دوم است و این …. ها اولند. چندین اما و اگر وجود دارد که هرکدامشان قهرمان شوند. البته اگر پرس اول شود، طبق معمول شانس و پارتی یارش بوده، شاید هم گاوبندی و چنین قهرمانی با جان کندن ارزشی ندارد.

بقیه‌اش اصلن مهم نیست. استقلال قهرمان نشود، آن پایین جدولی‌ها که کلی هم پول نفت داشتند و غیره، بیفتند دسته یک. یعنی فساد در سلول‌های این لیگ موج می‌زند. من فقط دعا می‌کنم که این لنگی‌ها ببازند و قهرمان نشوند. چون بعدش کی نگه دارد این طرفداران پررواش را.

یعنی چنان بی‌منطق و متعصب هستند که اصلن حالت از هرچه طرفدار است بهم می‌خورد. گوش‌هایشان را می‌بندند و فقط اندر محسنات می‌گویند و تاب یک ذره حرف حساب ندارند. بابا والا این تیم دولت است و کلی هم طرفدار در سمت‌های بالا دارد. پس بیخود از زحمت کشیدنشان حرف نزنید. وای چه رقم‌های پاداشی توی رادیو شنیدم که به هرکدام از بازیکنانش می‌دهند. بعد بنده خدا رشته‌های دیگر.

بنابراین به بهانه هفته آخر لیگ، دعا می‌کنم لنگی‌ها ببازند و قهرمان نشوند. اگر هم شدند به درک. فعلن در آسیا که جز آبروریزی چیزی نداشته‌اند. طرفدار پرسپولیس بودن برای من یک عیب بزرگ نابخشودنی به حساب می‌آید و آن طرف بلافاصله «سقط من عینی».        

به اشتراک بگذارید
پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دانلود آنی این کتاب فقط کافی است ایمیل خودتان را در قاب زیر وارد کنید (پس از وارد کردن ایمیل کتاب به طور خودکار به پوشۀ دانلودهای سیستم شما اضافه خواهد شد):