به وب سایت یک نویسنده‌مهندس خوش آمدید

با کمک من، نام‌تان بیش از جان‌تان زنده خواهدماند.

هفته ۱۷ سال ۱۴۰۳: چالش ۳۰ روزه فیلم

هرکس مرا بشناسد، می‌داند که من عاشق فیلم هستم و یکی از کارهای روزانه‌ام فیلم دیدن است. در پیج اینستاگرامم (@ophelia_movies)که درباره فیلم‌هاست، برای خودم یک چالش ۳۰ روزه معرفی فیلم‌های حسابی سینمای امریکا را گذاشته‌ام.

من فیلم زیاد دیده‌ام. بگذریم که بعضی دوستان، این تنوع و تکثر را ضعف می‌دانند و معتقدند که کیفیت مهمتر از کمیت است. اما من فیلم‌ها را دوست دارم و آدم برای چیزی که دوست دارد، وقت می‌گذارد و به آن توجه می‌کند. دیگر برایم مهم نیست دیگران چه فکری می‌کنند. بگذار بگویند سطحی و بی‌کیفیت است. باشه. شمایی که فقط فیلم‌های کن‌‌برده می‌بینید، خوبید.

بگذریم. نشستم فهرست بهترین فیلم‌ها به انتخاب انجمن‌های فیلم امریکا و انگلیس را درآوردم. ۳۵۰ تا فیلم. از میانشان ۳۰ تا که مشترک بود را انتخاب کردم. بیش از ۱۵۰۰ منتقد از جنبه‌های مختلف به این فیلم‌ها امتیاز داده‌اند. بنابراین هیچ سلیقه شخصی درمیان نیست. شروع کردم روزانه معرفی کردن. و چه کار سختی شد.

برایم مهم است که  فیلمی که معرفی می‌کنم، حتمن دیده باشم و علاوه بر نظر منتقدین، نظر خودم را هم راجع بهش بگویم. بااینکه بیشترشان را قبلن دیده بودم اما بودند که ندیده باشم و باید می‌دیدمشان. و این زمان می‌برد.

یکی دیگر از دلایلی که این چالش را برای خودم گذاشتم، در کنار بالابردن سواد سینمایی‌ام، این توصیه سث گودین بود: «you have to show up». باید برای پیجم وقت بگذارم. درست است که  علیرغم تلاش‌هایم هنوز به هیچ جا نرسیده است. نه درآمدی دارد و نه کمکی به دیگر رسانه‌هایم می‌کند. حتا گاهی مانع آنها هم می‌شود. اما از طرفی هم نمی‌توانم ولش کنم. زمین بازی من است. وقتی درمورد فیلم‌ها حرف می‌زنم، خودم کیف می‌کنم. وقتی در مورد روش‌های مختلف معرفی فکر می‌کنم، انرژی در بدنم حرکت می‌کند. و البته به خاطر بسیاری از همراهانی که استفاده می‌کنند.

سرخوردگی هم زیاد داشته. تلاشی که مدت‌هاست می‌کنم و بی‌نتیجه مانده. الگوریتمی که با امکانات محدودم نمی‌توانم با آن رقابت کنم. کامنت‌های ناامیدکننده‌ای که گاهی می‌گیرم. اما خوب، باید رفت جلو. یک روزی جواب می‌دهد. امید داریم.

به اشتراک بگذارید
پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دانلود آنی این کتاب فقط کافی است ایمیل خودتان را در قاب زیر وارد کنید (پس از وارد کردن ایمیل کتاب به طور خودکار به پوشۀ دانلودهای سیستم شما اضافه خواهد شد):